top of page

Ściegi w hafcie ręcznym - ścieg pojedynczy gałązkowy

Zmogła mnie grypa, więc na dzisiaj przygotowałam dla Was prosty ścieg z grupy ściegów gałązkowych - ścieg pojedynczy gałązkowy. Jest to ścieg bazowy, od którego warto zacząć naukę tej grupy ściegów. Angielska nazwa tego cudeńka to single fly stitch albo V stitch i nazwa ta, jak w wielu przypadkach, nie wzięła się znikąd, ponieważ nawiązuje do wyglądu gotowego ściegu. Chcecie wiedzieć, jak go wykonać? Już pokazuję!  1. Wbij igłę od dołu w miejscu, w którym ma zaczynać się Twój ścieg. Przeciągnij nitkę.

  2. Wbij igłę od góry około centymetr na prawo od pierwszego ściegu.

  3. Przeciągnij nitkę zostawiając niewielką pętelkę.

  4. Wbij igłę od dołu pośrodku i około centymetr poniżej dwóch poprzednich ściegów. Upewnij się, że igła znajduje się nad pętelką i przeciągnij nitkę.

  5. Wbij igłę tuż poniżej ostatniego ściegu, tworząc krótki ścieg prosty, który przytrzyma w miejscu luźną nitkę.

  6. Ścieg pojedynczy gałązkowy wykonany!

Ścieg możesz wykonywać pojedynczo lub tworzyć większe grupy, na przykład poprzez haftowanie go jeden pod drugim. Dzięki temu stworzysz ciekawe kompozycje, którymi wypełnisz przestrzeń swojego haftu.


Do czego Ty wykorzystasz ten ścieg? ;)

 

Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis będzie dla Ciebie pomocny. Jeśli tak właśnie jest, zapraszam do lektury innych wpisów na blogu, znajdziesz tutaj wiele ciekawostek ze świata haftu oraz porady, jak samemu zacząć przygodę z tą techniką :) Będzie mi również miło, jeśli poślesz ten post dalej i dasz o nim znać znajomym! A jeśli chcesz wesprzeć moją działalność, może postawisz mi wirtualną kawę? Wiadomo, że przy ciepłym naparze lepiej się pracuje! :D Wystarczy, że klikniesz w link poniżej ;) Z góry dziękuję i do usłyszenia!
Comments


Mereshka Shop Paulina Pleskot

Hej! Miło Cię widzieć!

Mam na imię Paulina i od 2018 roku zajmuję się haftem ręcznym. Uwielbiam haftować realistyczne zwierzęta oraz tworzyć wartościowe, edukacyjne treści, by przybliżyć tę piękną dziedzinę sztuki innym. Zapraszam do buszowania po blogu i zgłębianiu tajników haftu ;)

Czytaj dalej

Podoba Ci się to,
co robię?

Możesz wesprzeć mnie

poprzez postawienie wirtualnej

kawy lub zostanie Patronem w serwisie Patronite:)

Property1Variant3_8a7661fba9.png
bottom of page