top of page

Motyl - bezpłatny wzór do haftu

Czasem wspominam czasy przed pandemią. Wydaje się, jakby były w innym życiu. Jakby pandemia zaczęła się wieki temu, a nie na początku 2020 roku. Powodem może być to, jak wiele się w moim życiu zmieniło przez ten czas. Przeprowadzka do Łodzi, rozpoczęcie pracy na etat w jednej z tutejszych korporacji, nowe znajomości, nowe miłości... Można powiedzieć, że wszystko wywróciło się do góry nogami, ale udało mi się, nie tyle bezpiecznie wylądować na czterech łapach, ile całkowicie zmienić moje życie na lepsze.


Początki pandemii jednak nie były optymistyczne. Bałam się. Jak chyba każdy z nas. Po oficjalnym potwierdzeniu pierwszych zachorowań, na szybko musiałam odwołać warsztaty z haftu, które miałam zaplanowane na połowę marca. I cały kwiecień... Maj... A także czerwiec...


Dopiero po uwięzieniu w domu, w ciasnych kątach niewielkiej kawalerki, zdałam sobie sprawę, jak wiele czerpałam z tych warsztatów. Z wizyt w większych polskich miastach. Ze spotkań z inspirującymi kobietami. Z rozmów z nimi. Ze wspólnego twórczego działania. Niesamowicie mi tego brakowało. Czułam się, jak ptak zamknięty w klatce. Jak motyl złapany w siatkę.


Ostatnio, robiąc wiosenne porządki na komputerze, znalazłam pliki z instrukcjami i wzorami haftu, które wykorzystywałam podczas swoich warsztatów. Również wzór z motylem - monarchem. Wróciły wspomnienia...


Był on swoistym eksperymentem. Wzięłam go na kilka ostatnich przeprowadzonych przez siebie warsztatów, by zobaczyć reakcje na niego. By sprawdzić, jak kursantki poradzą sobie ze wzorem na typowy haft realistyczny. I... muszę powiedzieć, że wzór został przyjęty niezwykle ciepło. Niezrażone moimi uwagami, że ten haft zajmie im więcej czasu, dziewczyny wzięły się do pracy i bezproblemowo tworzyły swoje pierwsze hafty realistyczne! Byłam z nich niezwykle dumna! I zadowolona z siebie, że mój wzór tak się spodobał i przeszedł próbę ognia.


Po wybuchu pandemii, gdy myśl o warsztatach zeszła na daleki plan, wróciłam do pomysłu z haftowanymi motylami i stworzyłam aż trzy zestawy startowe do nauki haftu realistycznego bazujące na tym pomyśle: z piędzikiem przedzimkiem, cytrynkiem latolistkiem oraz paziem królowej. Trzy motyle na trzy pory roku. W przygotowaniu był czwarty, ostatni motyl, motyl jesienny, lecz ze względu na osobiste problemy, prace nad nim zostały odłożone w czasie (czyżby na ten rok...?). Jednak zupełnie, jak w przypadku mojego warsztatowego motylka, od razu pokochałyście wszystkie trzy zestawy! Do dzisiaj dostępne są w moim sklepie na Etsy, a ja cieszę się, gdy zamawiacie je dla siebie lub na prezent dla kogoś bliskiego.Czwarty zestaw jeszcze nie jest skończony, ale wzór na niego wymyśliłam już dawno. I, chociaż początkowo myślałam, że wykorzystam do niego mojego warsztatowego motylka, zadecydowałam, że będzie to coś zupełnie nowego. Monarch trafił zatem do folderu na pulpicie mojego komputera i... zapomniałam o nim na dobrych kilka lat.


Nie chcę jednak, by wzór się dalej marnował. Dlatego udostępniam Wam go całkowicie za darmo. Co więcej - oprócz wzoru, w pliku znajdziecie również instrukcję jego wykonania. Oszalałam? Możliwe :) Ale uważam, że ten wzór jest na tyle przyjemny, że może stanowić idealne wprowadzenie do realistycznego haftu ręcznego ;)Kliknij w link poniżej, by pobrać swoją kopię już teraz:


Kilka informacji:

  • do wykonania haftu potrzebować będziesz: muliny Ariadna w kolorach: 1819, 1500, 1785, 1741, 1532 oraz tamborka o średnicy 13 cm (na zdjęciu haft oprawiony w tamborek o średnicy 10 cm).

  • czas potrzebny na wykonanie haftu na tamborku o średnicy 13 cm to około 20 godzin.

  • wzór, jak i instrukcja, skonstruowane są tak, by poradziła z nim sobie osoba, która nigdy wcześniej nie próbowała haftu realistycznego, aczkolwiek podstawy haftu ręcznego będą mile widziane.

  • zarówno wzór, jak i instrukcja przeznaczona jest tylko i wyłącznie do użytku prywatnego. Nie zgadzam się na jakiekolwiek rozpowszechnianie części lub całości pliku, a także sprzedaż, czy to części lub całości pliku, a także haftów, które powstaną na jego podstawie.


I to tyle :) Mam nadzieję, że wzór, jak i instrukcja Wam się spodoba. Że zobaczycie, iż haft realistyczny wcale nie jest taki trudny. Że go pokochacie, jak ja. I że zapragniecie haftować w tym stylu dalej :)


Jeśli tak się stanie, pamiętajcie, że w moim sklepie na Etsy znajdziecie trzy zestawy startowe z trzema kolejnymi motylami, a także same instrukcje w wersji pdf dostępne do pobrania od razu po opłaceniu zamówienia. Znajdziecie w nich jeszcze więcej ściegów oraz moich podpowiedzi na to, jak perfekcyjnie haftować za pomocą haftu realistycznego :)


Będzie mi niezwykle miło, jeśli podasz informację o tym wzorze dalej - czy to na Instagramie, Facebooku, czy jeszcze inaczej. Niech wieść się niesie, a wzór przynosi radość kolejnym osobom :)

Comentários


Mereshka Shop Paulina Pleskot

Hej! Miło Cię widzieć!

Mam na imię Paulina i od 2018 roku zajmuję się haftem ręcznym. Uwielbiam haftować realistyczne zwierzęta oraz tworzyć wartościowe, edukacyjne treści, by przybliżyć tę piękną dziedzinę sztuki innym. Zapraszam do buszowania po blogu i zgłębianiu tajników haftu ;)

Czytaj dalej

Podoba Ci się to,
co robię?

Możesz wesprzeć mnie

poprzez postawienie wirtualnej

kawy lub zostanie Patronem w serwisie Patronite:)

Property1Variant3_8a7661fba9.png
bottom of page