top of page

Ściegi w hafcie ręcznym - ścieg gałązkowy

Chociaż z wyglądu przypomina ścieg paprociowy, o którym pisałam kilka tygodni temu, wykonanie ściegu gałązkowego znacznie się różni. Z angielskiego Y stitch lub fly stitch bowiem należy do grupy ściegów gałązkowych (cóż za niespodzianka!). Czy jednak jest trudniejszy w wykonaniu? Nie wydaje mi się. Ale przeczytajcie poniższą instrukcję i oceńcie same!
  1. Wbij igłę od spodu w miejscu, w którym ma zaczynać się ścieg. Przeciągnij nitkę.

  2. Wbij igłę około dwa centymetry na prawo. Przeciągnij nitkę zostawiając małą pętelkę.

  3. Wbij igłę od dołu, pośrodku dwóch ściegów i około dwóch centymetrów poniżej. Upewnij się, że igła znajduje się nad pętelką i przeciągnij nitkę.

  4. Wbij igłę około dwa centymetry niżej i przeciągnij nitkę.

  5. Kontynuuj haftowanie.


Wygląd haftu można bardzo łatwo modyfikować zmieniając odległości lub długości ściegów. Idealnie sprawdzi się do dekoracyjnych elementów, łodyg, kwiatów, śnieżynek, rybich ości, różnego typu gałązek. Mam nadzieję, że udowodniłam Wam, iż ścieg gałązkowy nie jest trudny i że warto go znać. 

Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis będzie dla Ciebie pomocny. Jeśli tak właśnie jest, zapraszam do lektury innych wpisów na blogu, znajdziesz tutaj wiele ciekawostek ze świata haftu oraz porady, jak samemu zacząć przygodę z tą techniką :) Będzie mi również miło, jeśli poślesz ten post dalej i dasz o nim znać znajomym! A jeśli chcesz wesprzeć moją działalność, może postawisz mi wirtualną kawę? Wiadomo, że przy ciepłym naparze lepiej się pracuje! :D Wystarczy, że klikniesz w link poniżej ;) Z góry dziękuję i do usłyszenia!Comments


Mereshka Shop Paulina Pleskot

Hej! Miło Cię widzieć!

Mam na imię Paulina i od 2018 roku zajmuję się haftem ręcznym. Uwielbiam haftować realistyczne zwierzęta oraz tworzyć wartościowe, edukacyjne treści, by przybliżyć tę piękną dziedzinę sztuki innym. Zapraszam do buszowania po blogu i zgłębianiu tajników haftu ;)

Czytaj dalej

Podoba Ci się to,
co robię?

Możesz wesprzeć mnie

poprzez postawienie wirtualnej

kawy lub zostanie Patronem w serwisie Patronite:)

Property1Variant3_8a7661fba9.png
bottom of page